Raad keurt extra geld voor woontorens Koningin Julianaplein goed

31 March 2023, 09:28 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Gemeente Den Haag

De gemeenteraad van Den Haag heeft ingestemd met een extra bijdrage van drie miljoen euro voor de bouwplannen op het Koningin Julianaplein, voor treinstation Den Haag Centraal.

De bouwer van de woonflats kon door de gestegen energieprijzen, de inflatie en de hogere kosten voor bouwmaterialen het project anders niet meer van de grond krijgen. De bouw zal nu naar verwachting eind dit jaar of begin 2024 starten.

Wethouder Robert van Asten van Stedelijke Ontwikkeling is blij dat de raad de drie miljoen euro heeft goedgekeurd. "Dit is een investering in de toekomst van onze stad. In plaats van kijken naar bouwschuttingen, kunnen Hagenaars straks trots zijn op de entree van onze stad. Er liggen prachtige plannen voor een groene stadsentree, met een stadshal en bijna 400 woningen." In het KJ gebouw komen 396 woningen bovenop een stadshal.

Tekst gaat door onder foto.

Maximum

Aan de bijdrage van de gemeente zitten wel een aantal voorwaarden verbonden. Zo mag de ontwikkelaar geen winst maken op de bijdrage van de gemeente. Bovendien is het bedrag van drie miljoen euro een maximum. Dit kan minder worden, als de opbrengsten van de koopwoningen op het KJ-plein alsnog meevallen. Daarnaast ontvangt de bouwer de bijdrage van de gemeente pas als er twaalf maanden achtereenvolgend gebouwd is. De bijdrage van de gemeente komt er dus alleen als er echt gebouwd wordt.